Wie zijn wij
Wij zijn Wim en Caroline en samen met onze zoon Mark van de Lagemaat, : eigenaren van Dierenpension 'De Bommel'.
Samen maken wij ons sterk om het verblijf van uw hond zo aangenaam mogelijk te maken, waarbij wij gespecialiseerd zijn in de opvang van Labrador Retrievers en Nova Scotia Duck Tolling Retrievers. Voor elke gast geldt: de persoonlijk aandacht voor uw dier staat voorop!
Geschiedenis
In 1992 zijn wij begonnen met het fokken van labrador retrievers. Vanaf dat moment kwamen er steeds meer labradors bij ons logeren. Aangezien er veel vraag was naar leuke en goede opvang hebben wij op 1 juni 2001 een dierenpension gekocht. Daarnaast zijn wij sinds 2002 eveneens fokker van een ander, heel leuk, ras namelijk de 'toller' ofwel de Nova Scotia Duck Tolling Retriever.
Ons dierenpension is inmiddels uitgegroeid tot een unieke opvang voor labradors en tollers. Uit heel het land zijn er tollers en labradors bij ons te vinden, zelfs uit Duitsland, België en Frankrijk. Ook uit verschillende landen van ver overzee komen de tollers en 'labjes' bij ons op vakantie.
Onze hondenverblijven & speelweide
Wij zijn in het bezit van verwarmde binnenkennels met vloerverwarming, waar de honden minimaal met z'n tweeën verblijven. Geeft dit problemen omdat uw hond niet met andere honden overweg kan, meld dit dan direct bij de reservering. Geeft u er de voorkeur aan dat uw hond alleen in een kennel geplaatst wordt, laat dit dan ook duidelijk weten bij de reservering. Wij kunnen er dan rekening mee houden bij het inplannen van de kennels. Uw huisdier blijft dan uiteraard alleen in een kennel. Hiervoor wordt wel een extra toeslag boven op de - op dat moment hanteerbare - pensionprijs in rekening gebracht.
Vindt uw hond het heerlijk met andere honden, dan zoeken wij een leuk maatje voor hem/haar. Hierbij letten wij op grootte en leeftijd waarbij de labradors worden gehuisvest in grote kennels waar meerdere labradors bij elkaar kunnen. Ditzelfde geldt ook voor de tollers. Labradors en tollers zijn gezelschapsdieren en vinden het heerlijk om met hun soortgenoten te spelen.
In ons pension hebben wij speelweiden met zand, gras en kunstgras . Overdag gaan de honden gezellig in groepen naar buiten, de speelweide in, waar ze naar harte lust kunnen spelen en ravotten met elkaar. Bij droog weer kunnen de honden de hele dag naar buiten, met uitzondering van rust- en etenstijd. Bij regen of bij te warm/koud weer gaan de honden een aantal keren, gedurende een korte tijd, naar buiten. Tevens zijn we in het bezit van een binnen speelweide als uw hond door omstandigheden niet buiten kan/mag. Niet-sociale honden gaan alleen naar buiten. Dit alles gebeurt uiteraard onder toezicht van ons. Zo wordt hun logeerpartij een echte vakantie.
In iedere kennel staan manden, dekentjes zodat de honden comfortabel kunnen liggen. U mag uw hond een eigen kleedje mee geven, alleen kunnen wij niet garanderen dat dit heel blijft en/of terugkomt. Oude dekens/kleedjes zijn bij ons altijd welkom, zodat wij onze voorraad op peil kunnen houden.
Is uw teef loops of wordt zij dit, dan is dit geen probleem. De teefjes gaan gescheiden van de “echte" reuen naar buiten. Gelieve bij aankomst te melden dat de teef loops is/of wordt.
Is uw hond bij binnenkomst onhandelbaar, dan kunnen wij uw hond helaas niet in ons pension aannemen. Dit niet alleen voor ónze veiligheid, maar ook dat van onze andere gasten.
Proeflogeren
Als uw hond voor het eerst bij ons op vakantie komt, willen wij heel graag dat de hond vóóraf een nacht en een dagje proef komt logeren. Wij krijgen dan goede een indruk van de hond, zijn of haar karakter en eventueel de plaatsing bij andere honden. Belangrijk is ook dat de hond alvast aan ons kan wennen. Proef draaien is ook alleen mogelijk buiten de schoolvakantie's .
Ontwormen en ontvlooien
Het is zeer gewenst dat u uw hond tijdig ontwormd en ontvlooit. Dus dat betekend: ontwormen 4x per jaar (om de 3 maanden), en ontvlooien elke maand.
Gelieve dit in te vullen in het vaccinatieboekje paspoortje.
Zien wij vlooien en/of wormen wanneer uw dier bij ons verblijft, dan zullen wij hem/haar hier uiteraard daarvoor behandelen en zijn de kosten voor uw rekening.
Medicatie
Gebruikt uw hond medicatie, vergeet deze dan niet mee te nemen en noteer duidelijk de naam van uw hond erop, met de doseringen, en wanneer dat uw hond deze moet krijgen. Als u uw hond komt brengen, nemen we dit samen nog even door, zodat alles helemaal duidelijk is.
Uiteraard kunt alle hoeveelheden en bijzonderheden ook nog even vermelden in het account van uw hond.
Voer
Wij voeren de honden die bij ons in het pension verblijven rund en rijst brokken van HAPPY DOG mochten de eigenaren aangeven dat hun hond(en) wat gevoeligere darmen hebben, dan geven we hun de lam- en rijstbrokken van Happy Dog.
Uiteraard is het ook mogelijk om eigen voer van thuis mee te geven.
Als u ervoor kiest om eigen voer mee te geven, zorg ervoor dat er voldoende voer wordt meegegeven, en zet de naam van uw hond duidelijk op de verpakking(en).
Noteer ook duidelijk hoeveel voer uw hond per maaltijd mag krijgen, houdt er rekening mee dat de honden hier veel in beweging zijn, dus meer verbranden!
Mocht u hond thuis vers vlees krijgen, dan is dit ook mogelijk om mee te geven, wij hebben genoeg ruimte is onze vriezers. Wel raden we u aan om een lade te reserveren van onze vriezers.
Neem liever wat meer ‘eigen voer’ mee van thuis, zodat we over houden, dan dat we toch (net) te weinig hebben.
Eenmalig contract
Wanneer u voor de eerste keer bij ons komt, zullen wij u vragen om het eenmalige contract in te vullen. Hier vult u al uw (adres)gegevens in. Het is heel belangrijk dat deze gegevens up-to-date blijven. Mocht er iets veranderen, geef dit dan zo snel mogelijk door aan ons. Tevens kunt u bijvoorbeeld mobiele - of noodnummers zelf in uw account veranderen.
Onverhoopt ziek
Natuurlijk zullen wij er alles aan doen om het verblijf van uw hond zo goed mogelijk te laten verlopen, maar mocht uw hond toch onverhoopt ziek worden, dan zullen wij onze eigen dierenarts/ vervanger consulteren Dit na overleg met u of uw contactpersonen die bij ons bekend zijn . De dierenkosten van dit bezoek/overleg zijn geheel voor uw rekening evenals de eventuele reiskosten.
De familie van uw hond?
Wij vinden het leuk om te weten wie de ouders van uw hond zijn. U doet ons een groot plezier om een kopie van de stamboom mee te nemen.
Wasbeurt nodig?
Vooral na lekker gespeeld te hebben met soortgenoten, is het vaak wel nodig dat ze gewassen worden als ze naar huis gaan. Wilt u dat uw hond gewassen wordt aan het einde van het verblijf in ons pension, dan geeft u dit aan bij binnenkomst zodat we hier in onze planning rekening mee kunnen houden.
Vachtverzorging
Het advies is om uw retriever regelmatig even te laten trimmen. Dit kan per toller / golden retriever verschillend zijn om de hoeveel tijd hij/zij getrimd moet worden. De trimbeurt wordt zodanig gedaan dat alle getrimde delen er natuurlijk blijven uitzien.
Ook uw retriever kunt u bij ons een coupe a la lab geven (ontwollen). Heeft u hierover vragen dan horen we dat graag.
Wilt u dat uw toller tijdens zijn logeerpartijtje bij ons getrimd wordt, geef dit dan even aan bij u reservering. We plannen dan direct een afspraak in onze trimsalon in.
Maar u kunt uw hond ook alleen laten wassen, zodat hij of zij weer fris mee naar huis gaat.
Voor meer informatie over deze mogelijkheden, klikt u door naar onze trimsalon.
Alternatief ...
Dierenpension De Bommel: persoonlijke hondenopvang voor Labradors en Toller Retrievers
Welkom bij Dierenpension De Bommel, een gespecialiseerd hondenpension voor Labrador Retrievers en Nova Scotia Duck Tolling Retrievers (Tollers). Al sinds 2001 bieden wij een veilige, comfortabele en persoonlijke opvang voor honden tijdens de vakantie of tijdelijke afwezigheid van hun baasjes.
Dankzij onze jarenlange ervaring met deze sociale en actieve rassen begrijpen wij wat Labradors en Tollers nodig hebben: voldoende beweging, gezelligheid, structuur en persoonlijke aandacht. Uw hond verblijft bij ons in verwarmde hondenverblijven, geniet van ruime speelweides en krijgt de verzorging die past bij zijn of haar karakter.
Vanuit heel Nederland, maar ook vanuit België, Duitsland en Frankrijk, weten eigenaren ons te vinden voor een vertrouwd verblijf. Bij Dierenpension De Bommel is uw hond niet zomaar te gast, maar onderdeel van onze familie.
Wie zijn wij?
Wij zijn Wim en Caroline en samen met onze zoon Mark van de Lagemaat zijn wij de trotse eigenaren van Dierenpension De Bommel.
Met elkaar zorgen wij ervoor dat iedere hond een prettig, veilig en ontspannen verblijf krijgt. Onze persoonlijke aandacht voor uw hond staat hierbij altijd centraal. Wij zijn gespecialiseerd in de opvang van Labrador Retrievers en Nova Scotia Duck Tolling Retrievers (Tollers).
Bij ons draait het niet alleen om opvang, maar om een fijne vakantie voor uw hond. Iedere gast krijgt de zorg, aandacht en begeleiding die past bij zijn of haar karakter.
Onze geschiedenis
Onze liefde voor Labradors begon in 1992, toen wij startten met het fokken van Labrador Retrievers. Al snel kwamen er steeds meer Labradors bij ons logeren tijdens vakanties van hun baasjes. Door de grote vraag naar een betrouwbare en liefdevolle opvang besloten wij op 1 juni 2001 een eigen dierenpension over te nemen.
Sinds 2002 zijn wij daarnaast actief als fokker van een tweede bijzonder ras: de Nova Scotia Duck Tolling Retriever, ook wel de Toller genoemd.
Door de jaren heen is Dierenpension De Bommel uitgegroeid tot een unieke hondenopvang gespecialiseerd in Labradors en Tollers. Inmiddels komen honden vanuit heel Nederland bij ons logeren, maar ook uit België, Duitsland, Frankrijk en zelfs van verder weg weten eigenaren ons te vinden.
Een gespecialiseerd hondenpension voor Labradors en Tollers
Labradors en Tollers zijn sociale, actieve en enthousiaste hondenrassen. Daarom richten wij onze opvang volledig in op hun behoeften.
Wij letten bij het samenstellen van de verblijven altijd op:
- karakter en gedrag van de hond;
- leeftijd en energieniveau;
- grootte en sociale omgang met andere honden.
Honden die graag samen zijn, plaatsen wij waar mogelijk met een passend maatje. Labradors verblijven in ruime kennels waar meerdere Labradors samen kunnen verblijven. Ook voor Tollers hebben wij passende groepsmogelijkheden.
Kan uw hond niet goed met andere honden omgaan? Geef dit dan altijd aan bij de reservering. Ook wanneer u liever wilt dat uw hond alleen verblijft, kunnen wij hier rekening mee houden. Voor een individueel verblijf geldt een aanvullende toeslag.
Comfortabele hondenverblijven en speelweides
Bij Dierenpension De Bommel beschikken wij over verwarmde binnenkennels met vloerverwarming, zodat honden ook tijdens koudere dagen comfortabel kunnen rusten.
Iedere kennel is voorzien van:
- een comfortabele mand;
- dekens om lekker te kunnen liggen;
- een rustige en veilige omgeving.
U mag uiteraard een eigen kleed of dekentje meegeven. Houd er wel rekening mee dat wij niet kunnen garanderen dat persoonlijke spullen onbeschadigd terugkomen. Oude dekens en kleedjes zijn daarom altijd welkom.
Veel beweging en gezellig spelen
Beweging vinden wij erg belangrijk. Daarom beschikken wij over meerdere speelweides met:
- gras;
- zand;
- kunstgras;
-
een overdekte binnen speelruimte.
Overdag gaan de honden in groepen naar buiten om te spelen, rennen en ontdekken. Bij goed weer kunnen honden gedurende de dag veel buiten zijn, met uitzondering van rust- en eetmomenten.
Bij slecht weer of extreme temperaturen passen wij het buitenspelen aan en gaan de honden meerdere keren kort naar buiten.
Honden die niet sociaal met andere honden omgaan, krijgen uiteraard hun eigen individuele buitenmomenten.
Alle activiteiten gebeuren onder toezicht, zodat uw hond veilig kan genieten van zijn verblijf.
Loopse teefjes
Is uw hond loops of wordt zij tijdens haar verblijf loops? Dat is geen probleem.
Loopse teefjes gaan gescheiden van de reuen naar buiten. Wilt u dit wel altijd bij aankomst melden, zodat wij hier rekening mee kunnen houden.
Eerste keer logeren? Proeflogeren aanbevolen
Komt uw hond voor de eerste keer bij ons vakantie vieren? Dan vinden wij het prettig wanneer uw hond vooraf een proefnacht en een proefdag komt logeren.
Tijdens het proeflogeren leren wij uw hond beter kennen:
- hoe is het karakter?
- hoe reageert uw hond op andere honden?
- welke manier van begeleiden past het beste?
Daarnaast kan uw hond alvast wennen aan ons, de omgeving en de dagelijkse structuur.
Proeflogeren is mogelijk buiten de schoolvakanties.
Gezondheid en verzorging
Ontwormen en ontvlooien
Wij vragen u om uw hond goed beschermd naar het pension te brengen.
Het advies is:
- ontwormen: vier keer per jaar (iedere drie maanden);
- ontvlooien: maandelijks.
Wij verzoeken u deze gegevens in het vaccinatieboekje of paspoort van uw hond te vermelden.
Wanneer wij tijdens het verblijf vlooien of wormen constateren, zullen wij uw hond behandelen. De kosten hiervan zijn voor rekening van de eigenaar.
Medicatie tijdens het verblijf
Gebruikt uw hond medicijnen? Neem deze dan voldoende mee en voorzie ze duidelijk van:
- de naam van uw hond;
- naam van het medicijn;
- dosering;
- tijdstip van toedienen.
Bij het brengen van uw hond nemen wij de medicatie samen nog even door, zodat alles duidelijk is.
U kunt bijzonderheden ook vooraf toevoegen aan het account van uw hond.
Voeding tijdens het verblijf
Wij voeren de honden in ons pension met Happy Dog rund & rijst brokken.
Voor honden met gevoelige darmen gebruiken wij de Happy Dog lam & rijst voeding.
Wilt u liever eigen voeding meegeven? Dat is uiteraard mogelijk.
Let hierbij op:
- geef voldoende voer mee;
- vermeld duidelijk de naam van uw hond op de verpakking;
- noteer hoeveel voeding uw hond per maaltijd krijgt.
Honden bewegen bij ons veel meer dan thuis, waardoor zij soms wat extra voeding nodig hebben.
Ook vers vlees (BARF) meenemen is mogelijk. Wij beschikken over voldoende vriesruimte. Wij adviseren wel om vooraf een lade in onze vriezer te reserveren.
Neem liever iets te veel voer mee dan te weinig. Overgebleven voeding krijgt u uiteraard weer mee naar huis.
Gegevens en contract
Bij het eerste verblijf vragen wij u om een eenmalig contract in te vullen met uw gegevens.
Het is belangrijk dat deze informatie altijd actueel blijft. Geef wijzigingen daarom zo snel mogelijk aan ons door.
Ook telefoonnummers van contactpersonen of noodnummers kunt u zelf aanpassen in uw account.
Wanneer uw hond ziek wordt
Wij doen er alles aan om het verblijf van uw hond zo prettig en gezond mogelijk te laten verlopen.
Mocht uw hond toch ziek worden tijdens het verblijf, dan nemen wij – na overleg met u of uw opgegeven contactpersoon – contact op met onze eigen dierenarts of diens vervanger.
Eventuele dierenartskosten, consultkosten en bijkomende kosten zijn voor rekening van de eigenaar.
De familie van uw hond
Wij vinden het interessant om meer te weten over de achtergrond van uw hond.
Heeft u een stamboom? Dan ontvangen wij graag een kopie hiervan. Zo leren wij uw hond en zijn of haar afkomst nog beter kennen.
Wassen en vachtverzorging
Na een heerlijke periode spelen met andere honden kan uw hond natuurlijk wel een opfrisbeurt gebruiken.
Wilt u dat uw hond gewassen wordt voordat hij of zij naar huis gaat? Geef dit dan bij aankomst aan, zodat wij dit kunnen inplannen.
Trimsalon voor Labradors en Tollers
Een goede vachtverzorging is belangrijk voor iedere Retriever.
Wij adviseren om uw hond regelmatig professioneel te laten verzorgen. De frequentie hangt af van het type vacht en de behoefte van uw hond.
Tijdens een trimbeurt zorgen wij ervoor dat de natuurlijke uitstraling van uw Retriever behouden blijft.
Ook kunt u bij ons terecht voor:
- ontwollen van uw Labrador;
- vachtverzorging van uw Toller;
- wassen en fris verzorgen tijdens het verblijf.
Wilt u gebruikmaken van onze trimsalon tijdens de vakantie van uw hond? Geef dit dan aan bij de reservering, zodat wij een afspraak kunnen plannen.
Meer informatie vindt u op onze pagina over de trimsalon.